Популярні новини

Медичний туризм в Україні: де можна не тільки відпочити, але й полікуватися?

  • 10:59 12.05.2018
  • Переглядів: 385

Вважати медицину в Україні безнадійною простіше простого: недоліки системи на кожному кроці. Але все ж є окремі галузі, клініки і природні багатства, якими гріх не скористатися. У нашій країні теж можна знайти центри, які відповідають міжнародним стандартам і користуються попитом у іноземних медтуристів, і бальнеологічні курорти, де води /грязі/ солі унікальні за складом і швидко і недорого приведуть організм в порядок.

Як заощадити на закордонному лікуванні, звертаючись до своїх, і де шукати "перевірені точки", розповіли експерти з медтуризму: віце-президент Асоціації лікарів у медичному туризмі Інна Дашченко і президент Української асоціації медичного туризму Віолетта Янишевська.

Наше "Мертве море" (Херсонщина)

Озеро Сиваш, або Гниле море, за 100 км від Херсона, кажуть, за властивостями води і грязей не поступається Мертвому: концентрація солі і корисних речовин в мулі і воді тут надзвичайно висока. Вода на 35% складається з солі і тримає людину, як матрац. Шкода, інфраструктури ніякої: відпочивають з наметами і в приватному секторі.

Ще один ставок з цілющою солоною ропою (складається з солі хлористого магнію і калію, бромистого магнію і йодистого натрію) є в Григорівці Чаплинського району. Яма штучного походження і невелика в діаметрі, але навколо неї вже утворився невеликий туристичний комплекс, і в сезон відбою від любителів спа-процедур немає. А в селі Щасливцеве ще й гарячий радонове джерело є – йодо-бромна вода температурою 80 ° б'є зі свердловини глибиною 1600 м, виливаючись у озеро.

Рожевий колір воді Сиваша надає водорість дуналіелла Саліна

Реабілітація в Клевані (Рівненська область)

На Рівненщині відкрили перший в Україні державний Центр лікування та реабілітації наслідків нейротравми: до цього подібні відділення працювали тільки в приватних клініках. Поки Центр приймає учасників АТО з наслідками важких черепно-мозкових і спінальних травм, які потребують тривалої реабілітації (середній курс – 180 днів). Він обладнаний по-сучасному, є великий басейн (доповнять підводною біговою доріжкою), котеджі для адаптації до життя в домашніх умовах. Раніше наших військових брали на реабілітацію військові госпіталі країн Балтії.

Галотерапія в шахтах (Закарпаття)

У Солотвино є соляні шахти, придатні для спелеотерапії, карстові соляні озера і розсоли шахтних вод. Усі ці особливості солотвинських солекопален унікальні для України і колишніх союзних республік. Тут можливе лікування в підземних умовах з використанням усіх ресурсів: галерей Української алергологічної лікарні, розташованої в суцільному масиві солі, сольових розчинів і грязей озер. Умови корисні для людей, які страждають на астму, артрит, ревматизм, радикуліт, екземою та псоріаз.

Кімната — вся з солі

Перші термальні аквапарки (Закарпаття)

У серпні 2018 року в Ужгороді та Мукачеві відкриються два термальних аквапарки. Комплекси водних розваг будують на термальних джерелах, а підземні гарячі мінеральні води, як відомо, мають цілющі властивості: вони лікують шкірні хвороби, покращують обмін речовин, кровообіг і імунітет, омолоджують і працюють як антистрес. Таких аквапарків багато в Чехії, Словаччині, Угорщині. У нас підлікуватися на термальних водах можна в Косино, Велятино, Берегово, Виноградові.

Термальний атракціон. Поки найближчий – в Ньїредьхазі

Ортопеди не відстають (Тернопіль)

Останнім часом перспективно стали виглядати вітчизняна ортопедія і травматологія. Лікарі беруть активну участь у міжнародних конференціях і їздять на закордонні стажування, програми обміну досвідом та курси підвищення кваліфікації. В Інституті ортопедії і травматології Києва і медцентрі "Ортоклініка" в Тернополі є сучасне обладнання і молоді прогресивні фахівці. Тернопільська клініка позиціонується як заклад єврозразка: вона використовує передові методики відкритих і малоінвазивних оперативних утручань.

Просто "Нафтуся" (Львівська область)

Ця "жива" вода, як стверджує Інститут географії НАНУ, не має аналогів: вона утворюється шляхом просочення природних опадів через унікальну ґрунт, який є тільки на Львівщині. Гідрокарбонатна магнієво-кальцієва слабомінералізована мінеральна вода з високим вмістом органічних речовин має нафтове походження, а тому специфічний смак і запах, але також і неймовірно цілющі властивості. Так, процентний вміст органічних речовин в "Нафтусі" – від 1 до 35 г на літр, тоді як в більшості знаменитих мінералок Європи їх від 0,6 до 5,7 г / л. До того ж Трускавець, де її п'ють (а в пляшках продавати не виходить – на повітрі швидко втрачає властивості), попереду всієї української бальнеології з розвитку інфраструктури і сервісу. Тут і готелі, і медобслуговування на рівні, який не соромно іноземцям пред'явити (а їх тут чимало). Трускавець багато вкладає в рекламу курортів, приймає іноземні делегації та взагалі конкурентоспроможний. Моршинські води теж дуже хороші для шлунково-кишкового тракту, але сервіс поки не дотягує.

Трускавець. Нашрозвиненіший бальнеокурорт

Наша безлімітна стовбурова молодість

Пластична хірургія та естетична медицина не відстають. У світі сьогодні в пріоритеті регенеративні технології, одна з них успішно застосовується в клініці Virtus. Для відновлення молодості шкіри використовують її власні клітини фібробласти (важливі компоненти дерми). Їх відбирають, культивують в біолабораторії і заселяють ними шкіру, де вони працюють на омолодження. Біотехнологічна лабораторія SmartCell, в якій впроваджені в практику технології застосування аутофібробластов, відкрилася в 2012 році в Одесі. Клітини, до речі, підходять і для усунення дефектів, отриманих при травмах. У нас також роблять омолодження організму власними стовбуровими клітинами і обличчя – плазмою крові. Клініки є в Києві, Харкові, Дніпрі, Херсоні, Миколаєві та Одесі.

Онкологічний прорив (Кропивницький)

В Ізраїлі цей вид променевої терапії давно не новинка, а в Україні – краще, що поки маємо. "Український Центр Томографії" в Кропивницькому єдиний в країні лікує ракові захворювання за допомогою лінійного прискорювача. Система TomoTherapy®HD – золотий стандарт в дистанційній променевій терапії. Це технологія формування пучка випромінювання та контроль положення пацієнта і мішені (пухлини) з комп'ютерних зображень. Цей метод лікування всіх видів пухлин – найбільш точний, ефективний і щадний з пропонованих в Україні сьогодні.

Контроль знімків – щодня

Справи сердечні (Київ)

Інститут серця і Київський міський центр серця – це "Європа". Тут багато фахівців, які виконують на високому рівні операції – від стентування коронарних артерій до міні-інвазивних втручань і трансплантацій серця (за рік складних операцій проводять до 5000). Застосовують найсучасніші технічні і медичні рішення, та й про комфорт подбали. Тут, до речі, активний міжнародний відділ: приїжджає багато іноземців. За високими стандартами працює і Центр дитячої кардіології та кардіохірургії (відкритий і для дорослих).

Цілющі грязі (Бердянськ)

Грязі, якими славиться Бердянська коса, мають у складі "біогенні стимулятори", які пробуджують захисні сили організму. Також вони мають регенеруючі властивості і покращують кровообіг. Сюди їдуть зі шкірними захворюваннями, а також за тим, щоб нарешті завагітніти.

Україна в медтуризмі

Українські клініки стрімко заробляють популярність на ринку світового медичного туризму завдяки поєднанню доступних цін і високої якості послуг, що надаються. Лікування в Україні стає все популярнішим серед пацієнтів із Західної Європи, США, Ізраїлю, Великобританії: вартість медпослуг у нас на 30-70% нижче, ніж у цих країнах, а за якістю і рівнем комфорту закордонним аналогічним медзакладам наші не поступаються.

Медтурізма як напрям в Україні почав активно розвиватися близько п'яти років тому, коли було створено Українську асоціацію медичного туризму (УАМТ). Зараз у цій сфері працює 70-100 спеціалізованих клінік, які щорічно приймають близько 45-50 тисяч іноземців (в основному вихідців з країн колишнього СРСР). Як правило, іноземних пацієнтів приймають вузькоспеціалізовані клініки, які впроваджують інноваційні методики, мають великий досвід унікальних оперативних утручань, сучасне обладнання, висококваліфікований персонал.

ГРОШІ В КАЗНУ. В середньому кожен закордонний медтурист залишає в українській клініці $ 2-2,5 тис., І провідні медичні заклади заробляють на цьому (лікувальний сегмент) близько $ 100-125 млн на рік. Приблизно в півтора раза більше обсяг ринку санаторно-курортних послуг (сегмент оздоровчого туризму). Найбільш затребувані серед іноземних пацієнтів – санаторії в Моршині, Трускавці, Одесі, Миргороді, а також SPA і Wellness-центри. Загальний дохід від оздоровчого та лікувального туризму досягає $ 300 млн. І це далеко не межа: після деякого затишшя в 2014 р сегмент лікувального медтуризма знову почав зростати, з'являється все більше клінік, зацікавлених у тому, щоб до них приїжджали клієнти з-за кордону .

Основні напрямки в'їзного медичного туризму в Україні – це:

репродуктивна медицина;

стоматологія;

офтальмологія;

естетична медицина, косметологія;

пластична хірургія;

клітинна інженерія, в т. ч. можливість використання банку пуповинної крові;

SPA & Wellness, санаторно-курортне лікування, реабілітація.

Попитом серед іноземців користуються також кіберніж, томотерапія, ПЕТ-КТ (метод діагностики в онкології). Україна володіє унікальними технологіями лікування ДЦП (система інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації), біотехнологіями для вирощування кісткової тканини, впроваджує клітинні технології при хворобі Альцгеймера, Паркінсона, діабету.

ЧОГО НЕ ВИСТАЧАЄ. В Україні ще немає Robot Da Vinci, True Beam, наноножа, протонної терапії, ПЕТ-КТ з Ga-68 для ранньої діагностики раку передміхурової залози. Це одна з причин, чому ми їдемо лікуватися за кордон. Так, за деякими даними, в 2015-2016 рр. на лікування за кордон виїхало близько 120 тисяч українців (точного числа немає: багато поєднують відвідування клінік з діловими поїздками і відпочинком). Причому число наших пацієнтів збільшується приблизно на третину щорічно.

ХТО НАС ЛІКУЄ. Популярні Ізраїль, Німеччина, Туреччина, Угорщина, Польща, країни Балтії, Швейцарія (Італія, Австрія, Іспанія, Америка і Південна Корея вважаються перспективними напрямками). Найбільш затребувані фахівці з галузей онкології, онкогематології, трансплантації кісткового мозку і органів, нейрохірургії. Цікаві діагностика генетичних захворювань, малоінвазивні операції, в тому числі з використанням високотехнологічного обладнання.

Джерело

Залишити коментар


Популярні новини
Календар новин
«    Травень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
^ Вгору ^