Популярні новини

У школи прийдуть люди у погонах, або хто такі ШОПи?

  • 17:01 13.05.2018
  • Переглядів: 228

Захисник, вихователь, консультант… От такий далеко не повний список повноважень має шкільний офіцер поліції, який відтепер там працюватиме. 

Складна криміногенна ситуація в країні, внутрішньошкільні конфлікти між учнями, які не завжди здатні загасити вчителі, та ще ряд чинників змусили людину у формі поліцейського прийти у навчальний заклад. Але прийти не як представник карального органу, від якого усі тремтітимуть, а як товариш, який у важку хвилину простягне руку допомоги і дасть слушну пораду.


Для цього Міністерством освіти і науки України затверджена програма «Школа і поліція»
роз’яснює начальник відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції у Кіровоградській області Оксана Білоброва
Проект реалізується з метою налагодження співпраці школи і поліції для створення гармонійного, безпечного середовища у навчальному закладі. Робота шкільних офіцерів поліції сприятиме ефективному навчальному процесу, розв’язанню конфліктів, попередженню правопорушень. Цей  проект стартував ще у 2016 році. Кропивницький – сьоме місто, в якому розпочалась його робота. Активну діяльність шкільні офіцери вже ведуть у Одесі, Львові, Києві, Івано-Франковську, Харкові та Дніпрі. Патрульні працюватимуть у школах, проводячи виховні уроки та спілкуючись із учнями. Діти матимуть можливість поділитися з правоохоронцями своїми проблемами та отримати пораду.

Поки що до роботи в школах залучені двоє поліцейських, і на кожного з них припадає по 20 шкіл.

Дебют названої програми відбувся у НВК СЗНЗ І-ІІІ ступенів № 26 – ДНЗ –ДЮЦ «Зорецвіт» у Кропивницькому.  Привітати учасників заходу прийшли заступник начальника управління патрульної поліції у Кіровоградській області Марія Журавель і начальник управління освіти міськради Лариса Костенко. Тепер на базі 40 шкіл міста патрульні поліцейські регулярно проводитимуть тренінгові заняття з учнями 1-11 класів.

Залучення працівників поліції до роботи зі школярами – веління часу, необхідність, викликана, бува, непростими стосунками у навчальних закладах
зазначає Лариса Костенко
Учні знатимуть, що в школі у них є шкільний офіцер, до якого вони можуть звернутися з будь-якого питання.  Діти, особливо підлітки, не завжди можуть  поділитися з вчителем своїми проблемами. А от поліцейському скоріше довіряться, тим більше, що ті – молоді люди, швидше зрозуміють підлітків, ніж вчителі і батьки, та нададуть слушні поради. На жаль, у нас в місті є школи, які особливо потребують присутності правоохоронців, як приклад, школа № 26, з якої і почалася робота поліцейських.

Ми співпрацюємо зі школами не перший рік. Діти підходять до поліцейського і діляться тими проблемами, які в них є. Поліцейський аналізує ситуацію та підказує шляхи вирішення
пояснює Оксана Білоброва
Коли батьки заробляють гроші, то не завжди достатньо приділяють увагу своїй дитині. Вона вимушена шукати порадників серед однолітків, які не завжди достойні. Далі, як результат, конфлікти з батьками, законом, вчителями та однолітками. Головна мета роботи ШОПів – виховання дітей в дусі патріотизму. Виховувати свідомих громадян та навчити їх вирішувати конфлікти мирним шляхом.

Ті офіцери, яким доведеться працювати в школах, раніше патрулювали місто. Після проходження спеціального навчання вони мають право на роботу з дітьми. В школах копи працюватиму за графіком. Контактувати  з поліцейськими діти можуть не лише під час зустрічі, а й за допомогою мобільного. Телефон та контакти школярі зможуть знайти на інформаційних стендах.

Лише за день  шкiльнi офiцери провели 10 тренiнгових занять i чотири профiлактичнi бесiди у трьох школах мiста. У виховних заняттях взяли участь 222 дитини. Вони шукали правильний вихiд iз складних життєвих ситуацiй, мiркували, вступали в дiалог i закидали цiкавими питаннями шкiльних офiцерiв. А з учнями молодшої школи вiдпрацювали правила спiлкування iз незнайомцями i безпечну поведiнку, якщо загубився.

Заняття у кропивницьких школах проходять, на щастя,  без інцидентів. А от у  школі с. Рань Немирівського району, що на Вінниччині, під час показових навчань із військової підготовки за участі спецпідрозділу поліції, один із силовиків з необережності вистрелив у живіт своєму колезі – старшому лейтенанту спеціального призначення Нацполіції. Постріл здійснив капітан поліції із пістолета. На щастя, життю поліцейського нічого не загрожує.

Залишити коментар


Популярні новини
Календар новин
«    Квітень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
^ Вгору ^