Популярні новини

На Херсонщині навчатимуть лікарів та архітекторів

  • 13:27 04.06.2018
  • Переглядів: 640

Херсонські виші навчатимуть для потреб області спеціалістів за гостродефіцитними спеціальностями: архітекторів та лікарів, яких бракує в регіоні.

Про це повідомили під час прес-конференції, що відбулася в Херсонській облдержадміністрації. На заході були присутні керівники херсонських вишів тапредставники влади, зокрема й голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, який розповів про те, як і чому розпочалося впровадження медичної та архітектурної освіти на Херсонщин.


Навчання медиків розпочнуть у стінах Херсонського державного університету вже в цьому році. Про це повідомила в.о. ректора ХДУ Наталія Тюхтенко.

Однак, оскільки обсяги державного замовлення формуються ще взимку, то для «першопрохідців» медичного факультету ХДУ бюджетних місць в цьому році не передбачено. Тим не менш, деякі студенти зможуть отримувати знання за кошти обласного бюджету, завдяки програмі «Людський капітал», що була прийнята в минулому році. А абітурієнти, що відносяться до пільгових категорій населення, теж зможуть навчатися за рахунок бюджету. Для вступу на медичний факультет ХДУ, абітурієнт повинен буде скласти обов’язкові іспити з української мови та біології, а також з хімії або математики(один на вибір).

Відкриття медичного факультету дуже позитивно сприйняли лікарі Херсона.

Так, головний лікар херсонської лікарні імені Карабєлєша Алла Малицька, заявила, що середній вік працюючих медиків Херсонщини близький до пенсійного. В галузі наразі працюють навіть спеціалісти, яким, на даний момент, далеко за 80 років. Тому молоді спеціалісти потрібні області як ніколи.

Архітекторів же навчатимуть у Херсонському державному аграрному університеті.

Про це заявив ректор Херсонського державного аграрного університету Юрій Кирилов. Також він повідомив, що, окрім архітекторів, у ХДАУ будуть навчати і спеціалістів готельно-ресторанної справи.

Для того, щоб вступити на спеціалізацію «архітектура» абітурієнт повинен буде скласти іспити з української мови, фізики та математики, також на вступників очікуватиме творчий конкурс.

Слід також додати, що практичні знання студенти нових спеціальностей отримуватимуть не в лише університетах, але й в лікарнях, клініках та різноманітних установах, що займаються архітектурою та містобудуванням.

Детальніше про це дивіться у відео.
Залишити коментар


Популярні новини
Календар новин
«    Жовтень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
^ Вгору ^