Популярні новини

Покрокова інструкція для вступу у ВНЗ України кримським випускникам

  • 15:01 06.06.2018
  • Переглядів: 310

 Міністерство освіти і науки України розмістило на офіційному сайті детальну інструкцію зі вступу випускникам окупованого Криму до вищих навчальних закладів розташованих на материковій частині України.  

Кримські випускники, які не мають свідоцтва про загальну середню освіту можуть вступити до українських Вишів за спрощеною процедурою. Для цього необхідно звернутись до освітніх центрів «Крим-Україна», які розпочали свою роботу з 4 червня 2018 року і працюватимуть до 28 вересня 2018 року. Для цього необхідно зробити усього лиш 4 кроки.

1.) Необхідно вибрати од із центрів «Крим-Україна», до яких вам зручніше звернутись. Перелік центрів на сайті ДОСТУПНА ОСВІТА.

2.) Щоб отримати бюджетне місце необхідно особисто звернутись до одного з центрів і написати заяву та заповнити освітню декларацію до 20 липня. Для тих хто бажає навчатись за контрактом, подача заявки до 28 вересня. Вступ на бюджет на бакалавра (магістра медичного, ветеринарного чи фармацевтичного спрямування):
Прийом документів – до 18-ї год. 20 липня.
Вступні іспити – до 23 липня.
Зарахування – до 12-ї год. 26 липня.

3.) Необхідно скласти два іспити державної підсумкової атестації: українська мова та історія України. Безкоштовні навчальні матеріали, що допоможуть при вступі можна переглянути на сайті ДОСТУПНА ОСВІТА.

4.) Необхідно скласти один профільний вступний іспит, відповідно до тієї спеціальності, яку обирає абітурієнт.

 Міністрество освіти і науки України, також повідомляє, що абітурієнти з Криму вступають до вищих навчальних закладів на бюджетні місця у межах встановлених квот (20% від максимального (загального) обсягу державного замовлення за відкритими та закритими конкурсними пропозиціями).

 Також в цьому році для безпеки абітурієнтів введено шифрування прізвища, аби уникнути переслідування осіб на окупованій території Криму.

 Крім того, для тих хто оформить статус переміщеної особи держава надасть додаткову, соціальну стипендію, підручники для навчання та безкоштовний доступ до мережі Інтернет.

 Студенти які вступають на контракт, можуть отримати пільговий довгостроковий кредит на здобуття освіти.

   Як повідомляв Центр журналістських розслідувань, у цьому році квота для кримських випускників на бюджетні місця у ВНЗ України лише 2600 місць. Тисяча з яких припадає на Херсонську, Миколаївську та Одеську область разом. Крім того кримські випускники не мають можливості вивчати українську мову та літературу на окупованій території, через закриття українських шкіл та класів окупаційною владою РФ. Однак мають скласти обов'язкові іспити з цих дисциплін на материковій частині України для вступу у виші, що створює певні проблеми. 

 Детальніша інформація для абітурієнтів з Криму розміщена на сайті Міністерства освіти і науки України.
 
Залишити коментар


Популярні новини
Календар новин
«    Травень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
^ Вгору ^