Важливе за добу
Популярні новини

Второй российский Беслан


  • 26/03/18
  • переглядів:5 593

У Скадовську батьки випускників дитсадків виграли "війну" з місцевою владою

  • 12:31 10.06.2018
  • Переглядів: 206

У Скадовську, як вже повідомлялось, батьки майбутніх першокласників відстоюють права своїх дітей відвідувати дошкільні заклади влітку. Обурені рішенням міської влади про відрахування дітей з садочків через те, що у школах вийшли накази про зарахування їх до закальноосвітніх закладів, батьки вимагають змінити таке рішення міської ради.

У вівторок, 5 червня, після зустрічі батьків з керівництвом міської ради та райдержадміністрації, у дитсадках все ж дозволили приводити дітей. Щоправда, напередодні батькам було оголошено, що це лише на 10 днів. Адже згідно закону, саме за такий термін має бути оголошено попередження про відрахування.

Ситуація дещо змінилась після сесії міської ради, яка відбулась 5 червня. Перед засіданням ініціативна група батьків знову порушила питання про незаконність раніше прийнятого рішення. Батьків підтримали й окремі депутати та керівники дошкільних закладів, які опинилися "крайніми" у цій ситуації. Адже, з одного боку, завідуючі повинні дотримуватись статуту та положення дошкільного закладу, яким передбачено перебування вихованців старшої групи у закладі до 1 вересня. З іншого, зважаючи на те, що вже видано накази про зарахування дітей до школи, нібито виникає колізія, коли дитина буде фінансуватися і у школі, і в садочку. А за порушення фінансової дисципліни відповідальність знову таки ж покладається на завідувачів дошкільних закладів. Тому вони повинні направити до відділу освіти райдержадміністрації та до міської ради відповідні запити.

Також  у міськраді наголосили, що потрібно звернутися за роз'ясненням до Міністерства освіти. Як зазначили депутати, це повинні були зробити у відділі освіти.

Після розгляду зазначеного питання у міській раді, вже 7 червня, при голові Скадовської райдержадміністрації відбулась нарада з керівниками дошкільних закладів та спеціалістами відділу освіти.


Начальник відділу освіти Ольга Дудченко зазначила:

"Відповідно до закону про дошкільну освіту та положення про дошкільний навчальний заклад, які є чинними на сьогоднішній день, відрахування з дошкільного навчального закладу відбувається тільки за заявою батьків. Відповідно до закону про загальну середню освіту, навчальний рік у закладах освіти починається з 1 вересня. Таким чином, з 1 червня по 31 серпня в закладах дошкільної освіти в літній оздоровчий період майбутні першокласники мають право відвідувати дитячий садочок, а розпочнуть навчання в закладах освіти з 1 вересня".

Головою райдержадміністрації були надані відповідні доручення щодо вирішення проблемного питання  стосовно перебування майбутніх першокласників в закладах дошкільної освіти.

Учасники наради дійшли висновку, що у цій ситуації немає жодного законодавчого протиріччя. За результатами наради дане питання остаточно вирішено: у Скадовському районі майбутні першокласники, за бажанням батьків, мають право перебувати у закладах дошкільної освіти в літній оздоровчий період.

Тож майбутні першокласники мають право відвідувати дитячі садки до 1 вересня.
Залишити коментар


Календар новин
«    Вересень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
^ Наверх