Популярні новини

Держгеокадастр блокує роботу сільгоспвиробників Херсонської області (фото)

  • 18:02 11.07.2018
  • Переглядів: 590
Минуло кілька місяців, як Асоціація фермерів та приватних землевласників у Херсонській області підписали Меморандум про співпрацю з Держгеокадастром. Фермери сподівались, що цей офіційний документ допоможе управлінцям розпайовувати земельні ділянки фермерським господарствам.

"Але вони систематично порушують закон. Без рішень суду ніхто виконувати свої функціональні обов’язки не збирається, тим самим блокують роботу сільгоспвиробників Херсонської області. І це визиває обурення. З нас, фермерів, зробили справжніх маріонеток. 

Конструктив на сьогоднішній день відсутній. Вирішити питання, які вже тягнуться не перший місяць не допомагають і двосторонні зустрічі. 
І до громадських організацій, і до облради, і до облдержадміністрації звертаються сотні землевласників із скаргами, що неефективно працює обласне управління земельних ресурсів. Та я скажу більш різко – ця організація не неефективно, а взагалі ніяк не працює! Через їх діяльність в нас не виконуються навіть рішення судів! Ми хочемо, щоб врешті був зроблений аналіз діяльності Держгеокадастру і дана оцінка їх роботі. 

Типова ситуація: у фермерському господарстві, що має землю в обробітку, помирає власник цього господарства. Звісно родичі є спадкоємцями. Але в цей важкий для родини момент землю в родини забирають, розриваючи угоди на користування землею, хоча за законом смерть засновника не є основою для припинення договору постійного користування. В цій ситуації, порушуючи закон, Держгеокадастр виставляє землю на аукціон, бо на неї вже є «замовники». Складається враження, що в Україні існує ринок землі і ним керує Держгеокадастр!

Сім’ї, що втратили годувальника, в такий скрутний момент мають звертатися в суд, сплачувати досить великі суми державного мита, щоб встановити справедливість. І такими справами просто завалені зараз суди. Далі гірше. Суд приймає рішення на користь спадкоємців, але ці рішення Держгеокадастром не виконуються, справи потрапляють в апеляційні суди і ця ситуація може тягнусь роками. 10 липня на нараді було наведено кілька прикладів справ, в яких дії обласного Держгеокадастру є просто обурливими.

Інше наболіле питання – сума орендної плати, яку вимагає Держгеокадастр при переукладанні угод. Вже неодноразово ми наводили аргументи, що не може в такій області як наша, за оренду богарних земель стягуватись плата у розмірі 12% від нормативно грошової оцінки ділянки. В періоди невисоких врожаїв це повністю «з’їдає» увесь заробіток фермера і просто змушує аграріїв відмовлятись від ділянок. За законом орендна плата передбачена від 8%, але чому з нас вимагають по максимальній ставці – на рівні чорноземних областей з нормальними опадами? 

Ми, фермери, вправі розраховувати на справедливі умови для ведення бізнесу.
Сподіваємося, що завдяки втручанню в ситуацію керівників області, всі ці складні питання будуть вирішені найближчим часом",
- коментує Микола Халупенко, голова Асоціації фермерів Херсонщини.


Залишити коментар


Популярні новини
Календар новин
«    Травень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
^ Вгору ^