Популярні новини

Увага! Перевірятимуть усе! Перевірять кожного українця

  • 12:00 13.09.2018
  • Переглядів: 3 983


В Україні через соціальні мережі та ЗМІ поширюється інформація про те, що банки нібито перевірятимуть інформацію, на що витрачають гроші їх клієнти. І якщо виявиться, що вони оплачують послуги тих, хто не платить податки (наприклад, вносять оплату за оренду квартири чи платять за куплені в мережі товари), їх карти нібито можуть заблокувати. Пише korupciya.com

Коли банк може «поскаржитися» в податкову
«Зараз йдуть перевірки в ПриватБанку про прийом грошей за комерційну діяльність на карти. Причому дзвонять не тому, кому приходить оплата, а тому, хто переводить. Якщо скажуть, що гроші перевів за послугу, карту блокують», – такі «страшилки» активно поширюються в колі українських підприємців. Як розповів працівник однієї з київських компаній, директор «по секрету від колег» дізналася про прийдешні масові перевірки.

Про те, що подібна інформація поширюється серед бізнесменів, підтвердив банківський експерт Володимир Мазуренко. «Дійсно, ходять такі чутки. Мовляв, якщо людина відкрила рахунок фізособи-підприємця (ФОП), банк, по 69-й статті Податкового кодексу він повинен вказати і особистий рахунок. Наче перевірять всіх українців. У банків є ця інформацію і нібито вони можуть співпрацювати з Державною фіскальною службою для перевірок даних «, – пояснює експерт. У той же час Мазуренко впевнений: перевірити майже 2 млн ФОП практично неможливо.

Щодо перевірок також пишуть в соціальних мережах. Нібито клієнтам дзвонять з банку і намагається дізнатися, кому і за що заплатили. Однак, як пояснили в самому банку, подібні дзвінки надходять тільки в тому випадку, якщо покупка зроблена онлайн. У клієнта запитують, чи дійсно він оплачував товар в інтернеті, щоб переконатися, що картою не скористалися шахраї.
В «Приваті» заявили: перекази по картах вони не простежують, інформацію податківцям не передають і просто так карти не блокують. Мовляв, в Україні діє банківська таємниця.

Більш того, банки в останню чергу зацікавлені в тому, щоб передавати інформацію своїх клієнтів податківцям. Завдання фінансової установи: переконати клієнта, що гроші будуть збережені, а вся їхня особиста інформація – в таємниці. Але є кілька «але».
Коли банк може «поскаржитися» чиновникам:
  • якщо ви оформили субсидію, пільгу, соціальну допомогу, пенсію;
  • якщо податкова проводить стосовно вас перевірку і є відповідні рішення суду;
  • якщо стосовно вас проходить кримінальне розслідування і є рішення суду.
Відповідно до чинного закону, Міністерство фінансів для перевірки українців, які отримують гроші від держави (пенсія, субсидія, виплата переселенцям і т.д.) має право запросити в банку дані, які містять банківську таємницю. При цьому питати дозволу у того, чий рахунок перевірять, не потрібно.

«При здійсненні повноважень щодо контролю за дотриманням бюджетного законодавства в частині моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат Міністерство фінансів України має право отримувати інформацію, що містить банківську таємницю, персональні дані», – йдеться в законі № 3629.

«Міністерство фінансів України має право отримувати інформацію, що містить банківську таємницю, персональні дані», – йдеться в законі № 3629

Наприклад, якщо ви оформили субсидію, але при цьому не вказали додатковий дохід – від здачі нерухомості в оренду, продажу чого-небудь онлайн, підробітку – Мінфін може запросити інформацію в банку і на підставі отриманих даних внести вас до «сірого списку». Його передадуть в Мінсоцполітики та вже там будуть приймати рішення, забирати субсидію, чи ні.

Якщо пільговик щомісяця отримує певну суму, її також варто вказати як додатковий дохід, заповнюючи декларацію. Якщо ж по декларації грошей немає, а по факту – є, це може стати підставою для скасування субсидії, вважає податковий експерт, керуючий партнер BakerTillyUkraine Олександр Почкун.

«Безумовно, в цьому питанні потрібно наводити порядок. У нас достатня кількість людей користуються субсидіями з порушеннями. Але навіть отримати таку інформацію, юридично щось довести – складно. Якщо за фактом наявності такої інформації з людині знімуть субсидію, потім йому доведеться самому розбиратися і доводити, що він має рацію», – відзначає експерт.

Чому тіньові доходи – зло, а українців варто перевіряти?

Бюджет щороку втрачає мільярди гривень через операції в тіні. Підприємці приймають оплату на свій особистий рахунок і недоплачують податки, а прості українці приховують свої доходи, заробляють «в конвертах» і при цьому отримують від держави матеріальну допомогу, наприклад, у вигляді субсидій.

Володимир Мазуренко впевнений, що чутки про те, що в Україні почнуться масові перевірки фізосіб-підприємців через банки розпускають самі чиновники. Більш того, ще місяць тому інформація про те, що Фіскальна служба нібито домовилася з банками і готується до потужних перевірок, з’явилася з посиланням на власні джерела.
Залишити коментар


Популярні новини
Календар новин
«    Травень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
^ Вгору ^