Важливе за добу
Популярні новини

Второй российский Беслан


  • 26/03/18
  • переглядів:5 583

Абітурієнти з Криму вступатимуть до херсонських вишів за спрощеною процедурою

  • 15:00 04.04.2018
  • Переглядів: 323

Абітурієнти з тимчасово окупованого півострова можуть вступити до українських вишів без українського паспорта, атестату, без сертифікатів ЗНО — за спрощеною процедурою!

Для цього необхідно з 4 червня до 28 вересня звернутися до одного з 35 освітніх центрів «Крим-Україна» (для вступників зі сходу – «Донбас-Україна») та скласти три іспити. Й гарантовано вступити на бюджет за квотою. Більше того, Україна, як і торік, під час цьогорічної вступної кампанії планує надати понад 2,5 тисячі бюджетних місць саме для кримчан.

Для молоді з тимчасово окупованого Криму існує два шляхи вступу до українських вишів: спрощена та звичайна процедури.

За спрощеною процедурою абітурієнти з окупованого Криму можуть вступати до університетів, технікумів, ПТНЗ через 35 освітніх центрів «Крим–Україна». У МОН зазначили, що вже відомі точні дати роботи освітніх центрів – з 4 червня до 28 вересня – упродовж чотирьох місяців. Причому освітні центри «Крим-Україна» працюватимуть на базі 35 вищих навчальних закладів не лише в південних областях, а загалом у Києві, Херсоні, Львові, Дніпрі, Запоріжжі, Миколаєві, Харкові та Одесі.

Щоб вступити до українських університетів або профтехзакладів за спрощеною процедурою можна без ЗНО, без паспорта, без атестату! Потрібно лише подати заяву до одного з освітніх центрів, заповнити освітню декларацію (які предмети вивчали раніше) та скласти два іспити (з української мови та історії України) у формі ДПА та один профільний. І стати студентом українського університету чи ПТНЗ. Далі отримати документи державного зразка: паспорт, атестат про середню освіту.

Щоб гарантовано пройти на бюджетні місця за квотою, потрібно здати документи та вищезазначені іспити (не ЗНО!) до 23 липня (далі можна вступити на місця держзамовлення, але в рамках загального конкурсу). Увага! Краще звернутися до освітнього центру заздалегідь – принаймні до 17-18 липня, оскільки потрібен час, щоб скласти іспити.

За звичайною процедурою молоді люди з окупованого Криму можуть вступити до будь-якого університету на материковій частині України або до будь-якого навчального закладу світу. Щоб взяти участь у широкому конкурсі, потрібно вчитись дистанційно або на екстернаті в школі на материковій частині України і скласти ЗНО. Кримчани можуть складати ЗНО як в основну сесію (реєстрація закінчилась) так і в додаткову (реєстрація триватиме з 3 по 21 травня).

Тож спершу необхідно звернутися до однієї зі шкіл на материковій Україні та навчатися в одному з цих навчальних закладів дистанційно чи на екстернаті. По закінченні - отримати документ про освіту державного зразка: свідоцтво або атестат.

Щоб стати студентом будь-якого вишу України, далі потрібно скласти ЗНО. Для цього необхідно 3 до 21 травня зареєструватися надодаткову сесію незалежного оцінювання. Вона відбудеться з 02 до 11 липня. Важливо, що абітурієнти з тимчасово окупованого Криму та непідконтрольних територій Донбасу можуть подати пакет документів для реєстрації на ЗНО в електронному вигляді, зазначають в Українському центрі оцінювання якості освіти.

Загалом упродовж терміну роботи освітніх центрів кримчани мають право вступати до уповноважених вишів:

•        за спрощеною процедурою;

•        за результатами трьох вступних випробувань (у разі наявності атестату українського зразка);

•        за результатами ЗНО (сертифікати 2016, 2017 або 2018 років).


Залишити коментар


Календар новин
«    Вересень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
^ Наверх