Популярні новини

Хто зможе отримати 1500 грн субсидії у березні

  • 15:00 14.02.2019
  • Переглядів: 402


Більше 50 мільярдів гривень у державному бюджеті на 2019-й рік передбачено для надання субсидій. Зокрема, у березні близько 6 мільярдів віддадуть субсидіантам готівкою. Хто щасливчик, чи не боїться держава покладатися на “совість” українців і які ще підводні камені криються під мільярдними коштами з головного кошторису країни?

Українці платитимуть за комуналку готівкою. Для цього держава виділила з держказни понад 6 мільярдів гривень. 1,5 тисячі гривень, саме стільки в середньому, отримає чи не кожен субсидіант у березні цього року. Для того, щоб отримати такий подарунок від Уряду, необхідно взяти паспорт, ідентифікаційний код і прийти у найближче відділення вашого банку.

Людям у сільських місцевостях треба йти у відділення зв’язку. Щоправда, ця порада актуальна лише для пенсіонерів. Ці субсидіанти отримають грошову підмогу разом із пенсією. До прикладу, в одному із сіл Ківерцівського району – Жидичині, населення близько чотирьох тисяч, пенсіонерів – близько дев’ятисот, а субсидіантів – півтисячі, проте знайти тих, хто отримує субсидію не так вже й легко, натомість є люди, в яких виплати скасували.

“В минулому році в мене була субсидія, а цього року немає. Я працюю на пошті листоношою, получаю дві тисячі гривень і в мене пенсія по інвалідності, платіжка на газ прийшла 10 тисяч. І я не знаю як мені дальше бути. Кажуть, що мені не положено дров на паливо і субсидії не положено. Була трохи субсидія, спочатку платили, а потім перестали платити”, – розповідає Ольга Альошина, пенсіонерка.
І таких як ця жінка – чимало, тих, в кого держава просто таки “забрала” субсидії, зменшивши субсидійні норми.

Хто ж лишився і хто все ж отримає підмогу? Загальна цифра – понад 6 мільйонів українців, тих, хто оформив субсидію ДО початку 2019 року. При цьому в Мінсоцполітики наголошують: правила призначення субсидій залишаються незмінними (отримає допомогу та родина, яка витрачає на “комуналку” понад 15% сукупного доходу). Щоправда, відтепер, ті, хто має заборгованість більше 340 гривень, себто 20 неоподаткованих мінімумів – субсидію мати не буде.

“Ті громадяни, які не є пенсіонерами, зможуть отримати грошові перекази через АТ “Ощадбанк”. І в подальшому буде відкриватися на кожного субсидіанта рахунок, на який буде зараховуватися субсидія, субсидія на наступний місяць”, – пояснює Вікторія Майборода, директор департаменту соціального захисту Луцької міської ради.

Можна уявити, що творитиметься з першого березня у відділеннях “Ощадбанку”, кожен з тих шести мільйонів захоче отримати субсидію, тож в цьому випадку пощастило лише пенсіонерам, інші ж змушені чимчикувати і стояти в чергах в банку.

Мінсоцполітики розмірковують – якщо сім’я отримує щомісяця від держави 1600 “субсидіальних” гривень, а вартість комуналки – 800 гривень, то решту 800 можна буде використати на власний розсуд, для придбання необхідних товарів, чи щоб відкласти на Туреччину, наприклад – 800 гривень як не як, та й держава вважає, що сума за комуналку не перевищує більше тисячі, натомість маємо ситуацію вкрай іншу. Та й взагалі – чи будуть субсидіанти використовувати гроші за призначенням – загадка. Тож покладатиметься країна на совість українців лише декілька місяців, та й тих 6 мільярдів розраховані лише до травня, тож що далі – невідомо.
Подробиці в сюжеті ТРК “Аверс”:
Залишити коментар


Популярні новини
Календар новин
«    Квітень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
^ Вгору ^