Популярні новини

В Україні посилять відповідальність за незаконну вирубку лісів

  • 15:30 26.03.2018
  • Переглядів: 251
Парламент збирається посилити адміністративну та кримінальну відповідальність за незаконну вирубку лісу та подальший його експорт поза митним контролем. Відповідний законопроект №5495 прийнятий у першому читанні за основу 246-ми голосами. Як зазначають автори законопроекту, його реалізація дозволить забезпечити збереження лісового фонду країни та посилить позитивний ефект від мораторію на експорт лісу-кругляка.
“У 2015 році ми в парламенті прийняли 10-річний мораторій на експорт лісу-кругляка з України. На повну, по всіх деревних породах, він запрацював 2017 року. Результати дії мораторію лише за цей рік:
+2 млрд грн додаткових інвестицій;
+тисячі нових робочих місць по всій країні;
+4 млрд грн несировинного експорту;
+400 млн грн додаткових податкових платежів до бюджету”,
 – розповів голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва, заступник лідера РПЛ з економічної політики Віктор Галасюк.

За його словами, позитивні ефекти могли б бути в рази більші, якби не контрабанда лісу-кругляка:
“Для виправлення ситуації ми пропонуємо криміналізувати цей злочин. Це одна з ключових новацій законопроекту №5495 про збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів. Порушуєш мораторій, незаконно вивозиш ліс за кордон – відправляйся в тюрму на 3-7 років. За рецидив – до 12 років“.
Галасюк наголосив – величезних зусиль коштувало не лише прийняти, а й зберегти мораторій, незважаючи на шалений тиск та кредитний шантаж з боку Євросоюзу та необґрунтовані обіцянки президента про відміну мораторію.
Головний аргумент опонентів мораторію, що він начебто протирічить угоді СОТ та Угоді про вільну торгівлю з ЄС.

Насправді ж, жодного порушення міжнародного права немає, адже мораторій “підпадає” під пункт g статті XX Угоди СОТ “Загальні виключення”:
“…збереження природних ресурсів, які вичерпуються, якщо такі заходи застосовуються разом з обмеженням внутрішнього виробництва чи споживання”.
Законопроект якраз запроваджує такі внутрішні обмеження. Його прийняттям ми забираємо останній аргумент у опонентів!
“Впевнений, нам з однодумцями вдалось запропонувати Соломонове рішення – збережемо мораторій на експорт лісу-кругляка та знімемо всі ризики на дипломатичному фронті! Сподіваюсь парламент підтримає українські інтереси і проголосує ЗА!” – зазначив парламентарій.
Залишити коментар


Популярні новини
Календар новин
«    Жовтень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
^ Вгору ^