Картинки по запросу судМиколаївська обласна прокуратура нарешті закінчила досудове розслідування і передала справу судді Центрального райсуду міста Миколаєва Івана Дірко на розгляд в Херсонський міський суд.

Суддя Іван Іванович Дірко звинувачується в скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 375 Кримінального Кодексу України: винесення завідомо неправомірної постанови, що спричинило тяжкі наслідки, вчинене в особистих інтересах. Карається позбавленням волі від 5 до 8 років.

Ця історія почалася чотири роки тому, під час Євромайдану.

На мітингу 26 січня 2014 роки студент Миколаївського національного університету імені Сухомлинського Дмитро Біда (згодом змінив прізвище на Вишневецький) під час акції протесту запропонував активістам штурмувати будівлю Миколаївської облради. Але майданівці обмежилися мирним маршем по вул. Радянській та розійшлися по домівках. А от на Дмитра вдома  вже чекали співробітники міліції. На хлопця склали протокол за порушення правил організації та проведення масових зібрань. В цей же день суддя Центрального райсуду Іван Дірко призначив йому п'ять діб адміністративного арешту, і хлопця відправили в ізолятор тимчасового утримання Миколаївського міського управління міліції, де він перебував протягом 68 годин. Однак слід зауважити, що суддя виніс рішення у вихідний день, в неділю, без ведення протоколу. І до того ж міліція не надала ніяких доказів провини студента.

Через три дні Апеляційний суд Миколаївської області скасував арешт Біди, закривши справу за відсутністю складу правопорушення і випустив його на свободу прямо із залу суду.

Після зміни влади, в березні 2014 року, прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо судді Дірка, але кваліфікувала злочин за частиною 1 статті 375 КК України (просто «Винесення суддею завідомо неправосудного постанови», санкція цієї частини статті «м'якше», передбачає обмеження або позбавлення волі до 5 років).

Через рік звинувачення перекваліфікували на більш тяжке, по ч.2 статті. Згідно з матеріалами справи, суддя прекрасно розумів, що позбавляє свободи людини незаконно. Але переступив закон, так як побоявся втратити свою роботу. А втрачати йому було що: у 2007 році його обрали на посаду судді Центрального районного суду міста Миколаєва безстроково.

У травні 2015 р. в ефірі обласної держтелерадіокомпанії заступник прокурора Миколаївської області Валерій Романов повідомив, що це кримінальне провадження відправлено до Генеральної прокуратури. За його словами, це пов'язано з тим, що згідно із законом підозру суддям можуть підписати лише Генпрокурор або його заступник.

Однак в ГПУ миколаївській прокуратурі відмовили в тому, щоб оголошувати про підозру судді Дірку і, звичайно, залучати його до відповідальності.

Підозра в обвинуваченні за ч. 2 ст. 375 КК України Івану Дірку пред'явили тільки після зміни керівництва Генпрокуратури, в червні 2016 року.

У квітні 2017 року Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя за заявами адвоката постраждалого студента і зампрокурора Миколаївській області відкрила дисциплінарну справу щодо Івана Дірка.

Але звинувачення в злочині правоохоронці вручили судді лише 15 вересня 2017 року. Прокуратура також звернулася до Херсонського міського суду з клопотанням накласти на миколаївського колегу запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Тобто, щоб Іван Дірко прибув за викликом до слідчого, в прокуратуру або суд, не покидав Миколаїв і не міняв без попередження свого місця проживання. Однак слідчий суддя Херсонського міського суду Дмитро Гонтар відмовив у цьому клопотанні. Одна з причин - з моменту вчинення злочину минуло майже чотири роки, і за цей час Іван Дірко міг і на потерпілого вплинути, і докази знищити.

А в січні 2018 року прокуратура закінчила досудове слідство і передала матеріали кримінального провадження на розгляд в Херсонський міський суд.

Справу доручили судді Наталії Стамбулі, вона її вже прийняла і призначила слухання на 13 квітня.

Тим часом, Іван Дірко продовжує працювати в Центральному райсуді Миколаєва і виносити рішення. Розглядає він переважно адміністративні справи: протоколи нетверезим водіям, за дрібне хуліганство і торгівлю в невстановлених місцях. Зокрема, на кінець березня їм призначено близько 20 засідань по аналогічним протоколам.

Однак є й винятки. На 12 квітня, наприклад, призначено слухання у справі про хабарі, отриманої службовою особою. І є вже засідання, призначені на серпень 2018 року.

Про це повідомляє "Вгору"

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Март 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
>