Популярні новини

В Херсоні депутати міської ради відзвітували за другий рік роботи

  • 13:00 29.03.2018
  • Переглядів: 1 290

Причорноморський центр політичних та соціальних досліджень в ході круглого столу, презентувала результати оцінки діяльності депутатів Херсонської міської ради протягом другого року повноважень.
Атестація депутатів Херсонської міської ради, за якої кожен депутат отримує оцінку за об’єктивними показниками та за експертним опитуванням, у Херсоні проводиться вперше. Також вперше кожен депутат отримає персональні рекомендації по покращенню своєї діяльності. Ця методика атестування депутатів місцевих рад вперше була застосована в Одесі. У 2017 – 2018 рр. проведена загальноукраїнська атестаційна кампанія. Вона проходила у восьми областях України – розповів голова Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень Олександр Мошнягул.
ЗАГАЛЬНІ ОЦІНКИ
Робота депутатів Херсонської міської ради оцінювалася за двома показниками: об’єктивними, що складаються з 21 критерія, та оцінками експертів.
Жоден з депутатів не отримав найвищу оцінку у 5 балів ні за об’єктивними показниками своєї роботи, ні загальну оцінку експертного опитування.
24 депутата, тобто менше половини від депутатського корпусу, за об’єктивними показниками своєї діяльності отримали 4 бали. Загальну оцінку експертного опитування у 4 бали отримали 13 депутатів. 28 депутатів отримали за об’єктивними показниками 3 бали.
ДЕПУТАТИ ІЗ ВИСОКИМИ ПОКАЗНИКАМИ У РОБОТІ ТА ВИСОКИМИ ОЦІНКАМИ ОПИТУВАННЯ
Лише 9 депутатів мають позитивні оцінки як за об’єктивними показниками своєї роботи, так й за загальними оцінками експертного опитування.
Це Алла Беліченко (Опозиційний блок), Оксана Д’якова (Радикальна партія Олега Ляшка), Андрій Дмитрієв (ВО «Самопоміч»), Дмитро Ільченко (ВО «Батьківщина»), Артем Кияновський (Опозиційний блок), Михайло Линецький (Блок Петра Порошенка), Оксана Матусевич («Наш край»), Станіслав Трошин (ВО «Батьківщина») та Олена Урсуленко (Блок Петра Порошенка).
ДЕПУТАТИ ІЗ НИЗЬКИМИ ОЦІНКАМИ
Два депутати за об’єктивними показниками отримали 2 бали. Це Євген Матковський (ВО «Свобода») та Сергій Собчук («Опозиційний блок»).
Жоден з депутатів за об’єктивними показниками не отримав 1 бал, а за експертним опитуванням 1 бал отримало два депутати Сергій Білоковиленко (Радикальна партія Олега Ляшка) та Аркадій Підлєсний (ВО «Самопоміч»). Зазначимо, що обидва депутати за об’єктивними показниками своєї діяльності отримали по 3 бали.
Єдиний депутат, у кого співпала незадовільна експертна оцінка з оцінкою за об’єктивними показниками – Євген Матковський (ВО «Свобода»).
РЕЗУЛЬТАТИ ВІДКРИТОСТІ, ПІДЗВІТНОСТІ ТА ДОБРОЧЕСНОСТІ У РОБОТІ НАШИХ ДЕПУТАТІВ:
Інформування про депутатів на сайті Ради можна вважати не достатнім. Лише у одного депутата Михайло Лінецького оприлюднена автобіографія та план роботи. У всіх інших відсутні актуальні відомості про освіту, місце та досвід роботи. У 32 депутатів з 54 є контактні телефони, але знаходяться ці контакти в двох різних місцях.
Регулярний прийом ведуть усього 18 депутатів. 30 депутатів ведуть прийом або нерегулярно, або рідше одного рази на місяць.
Відвідування сесій та комісій. У 2017 році лише два депутати Олена Мазур (УКРОП) та Антон Хмаро (Опозиційний блок) відвідали всі пленарні засідання року. За відомостями всеукраїнської кампанії «Атестації депутатів місцевих рад» вони ж входять у вісімку найбільш дисциплінованих депутатів.
Для порівняння: у 2016 році всі пленарні засідання сесій Херсонської міської ради відвідали сім депутатів.
Менше всього пленарних засідань відвідали два депутати. Це Юрій Кирилов (Блок Петра Порошенка) та Віктор Шевчук («Наш Край»).
Відвідування засідань постійних комісій: шість депутатів відвідали всі засідання постійних комісій. Це Дмитро Ільченко (ВО «Батьківщина»), Руслан Рубан (ВО «Самопоміч»), Ольга Маренчук та Ігор Семенчев («Наш край»), Антон Хмаро («Опозиційний блок»), Євген Назарян (УКРОП).
У 2017 р. у Херсонській міській раді склалася екстраординарна ситуація: з березня порушено права шести депутатів на членство у постійних депутатських комісіях. Це Вікторія Борисевич, Михайло Линецький, Сергій Жуйков, Олег Романюк, Олександр Кривчун та Віктор Шевчук.
Виступи та голосування. Частіше за всіх на сесіях виступав Єгор Устінов (30 виступів), але бали за нашою методикою нараховувались на за загальною кількістю виступів, а за відсотком сесій на яких депутат мав виступи.
Леонід Ремига (Блок Петра Порошенка), В’ячеслав Яременко (позафракційний), Андрій Дмітрієв (ВО «Самопоміч»), Дмитро Ільченко (ВО «Батьківщина») та Михайло Линецький (Блок Петра Порошенка) виступили більш ніж на 60% пленарних засідань і відповідно мають по цьому показнику вищу оцінку.
Не мали жодного змістовного виступу за рік Сергій Білоковиленко та Олександр Васильєв (Радикальна партія Олега Ляшка), Оксана Матусевич («Наш край»), Аркадій Подлєсний (ВО «Самопоміч»), Ірина Ценкер (Блок Петра Порошенка).
У минулому році було зафіксовано один випадок неперсонального голосування. Це голосування Сергія Білоковиленка.
Звітування перед виборцями. Більшість депутатів (51 з 54) провели публічні звіти перед виборцями. Відсутня інформації в будь-якому вигляді про депутатських звіт 3 депутатів. Це Сергій Жуйков (Блок Петра Порошенка), Роман Підперигора (Наш край) та Сергій Собчук («Опозиційний блок»).
18 з 54 депутатів порушили норми закону та не оприлюднили свій звіт. Лише у 10 депутатів оприлюднений звіт відповідав всім нормам закону. Це такі депутати: Дініс Бердник, Андрій Дмитрієв, Дмитро Іванов, Михайло Линецький, Володимир Сальдо, Ігор Семенчев, Валентин Сух, Антон Хмаро, Михайло Чемерис та Вячеслав Яременко.
36 депутата виконали норму закону та поінформували Раду про хід свого звітування.
ВИСНОВКИ ЕКСПЕРТНОГО ОПИТУВАННЯ
Перше, опитування виявило низький рівень якості інформаційної роботи самих депутатів. Про діяльність більшості депутатів учасники опитування мало знають. Експерти не змогли нічого пригадати про роботу 29 з 54 депутатів.
Оцінки частини депутатів продемонстрували низький рівень зв’язків із громадськістю, так званий «public relations», коли депутат демонстрували високі показники в роботі, а громадськість виставляла їм негативні оцінки. Інколи такі розбіжності є досить драматичними. Так, Антон Хмаро («Опозиційний блок») показав за об’єктивними показниками своєї депутатської роботи високу оцінку (4 бали), а за оцінками експертів отримав 2 бали.
Друге: жоден з депутатів не отримав від експертів загальну оцінку «5» балів, тобто, не став таким на загальну думку всіх експертів, що однозначно гідний представляти інтереси херсонців у міській раді.
Робота частини депутатів позитивно оцінювалася експертами. Більше всього «5» отримали два депутати Оксана Д’якова (Радикальна партія Олега Ляшка) та Леонід Ремига (Блок Петра Порошенка) – по 20,7%.
Загалом, серед тих депутатів, які отримали більше половини позитивних оцінок експертів у ході опитування, тобто суми оцінок «5» та «4» – дев’ять депутатів: по два депутати Опозиційного блоку, Блоку Петра Порошенка та ВО «Батьківщина» та по одному депутату від УКРОПу, ВО «Самопоміч» та Радикальної партії Олега Ляшка.
Це Андрій Дмитрієв (68,9% позитивних оцінок), Станіслав Трошин та Олена Урсуленко по 65,5%, Віталій Богданов та Оксана Д’якова по 62,1%, Артем Кияновський та Михайло Линецький по 58,6% та Алла Беліченко й Дмитро Ільченко по 51,7%.
Два депутати отримали загальну оцінку «1» бал, тобто, на думку більшості експертів вони однозначно не гідні представляти інтереси херсонців в міській раді. Це Сергій Білоковиленко та Аркадій Подлєсний.
Десять депутатів отримали більше половини негативних оцінок, тобто суми оцінок «1» та «2». З них п’ять депутатів від фракції «Наш край», по одному депутату від Блоку Петра Порошенка, Радикальної партії Олега Ляшка та ВО «Свободи» та ВО «Самопоміч» й одна позафракційна, яка пройшла до ради по спискам Блоку Петра Порошенка.
Найбільше негативних оцінок отримали три депутати Дмитро Больбот Аркадій Подлєсний та Віктор Шевчук (по 72,4% негативних оцінок). Ще три депутати на другому місці по негативним оцінкам. Це Сергій Білоковиленко, Юрій Кліментенко та Роман Підперигора (по 65,5%). 62% негативних оцінок отрмала Ірина Ценкер й 58,6% негативних оцінок отримали ще три депутати Євген Матковський, Олег Романюк та Володимир Сальдо.
В ході моніторингу також була створена мапа приймалень депутатів Херсонської міської ради.
Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 14 місцевих рад з 8 областей України. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в міських радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
В місті Херсоні за реалізацію ініціативи відповідає Причорноморський центр політичних та соціальних досліджень.


Джерело
Залишити коментар


Популярні новини
Календар новин
«    Березень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
^ Вгору ^