Популярні новини

НАТО допомагає Україні створити кіберполігон ЗСУ

  • 18:02 31.05.2018
  • Переглядів: 940

Наразі працюють 8 трастових фондів НАТО на підтримку України, які використовуються для розвитку оперативних спроможностей та сприяння загальній трансформації ЗСУ.

В Україні в рамках трастового фонду Північноатлантичного Альянсу з кіберзахисту створюється кіберполігон Збройних сил України.

Про це повідомив т.в.о. начальника Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального штабу ЗСУ Валентин Левчик на брифінгу в Києві.

За його словами, потужним практичним механізмом НАТО у співробітництві з Україною є трастові фонди, які використовуються для розвитку оперативних спроможностей та сприяння загальній трансформації ЗСУ.

«Зараз працюють 8 таких фондів, 6 з яких були започатковані на виконання рішень саміту НАТО в Уельсі, у вересні 2014 року, на фоні агресії Росії проти України»
заявив він.

Зокрема, за його словами, наразі діють трастові фонди НАТО з логістики та стандартизації ЗСУ; з модернізації системи зв’язку та автоматизації управління військами ЗСУ, з фізичної реабілітації (протезування) військовослужбовців, поранених в АТО. В рамках останнього в медичних закладах держав НАТО проведене протезування 11 учасників АТО, забезпечено медичну реабілітацію 280 та забезпечено професійну реабілітацію ще 13 військовослужбовців. В рамках програми активної реабілітації «Повернення до життя» пройшли реабілітацію 125 військовослужбовців. Крім того, надано фінансову підтримку національній команді України в міжнародних змаганнях «Ігри нескорених».

«Трастовий фонд НАТО з кібернетичного захисту. Тут я хочу зауважити, що відповідальним органом державної влади за реалізацію проекту цього трастового фонду є СБУ, але в рамках цього трастового фонду Збройними силами реалізується пілотний проект зі створення кіберполігону ЗСУ. Цікавий проект»
зауважив Левчик.

Крім того, додав він, діють трастові фонди НАТО зі створення системи зміни військової кар’єри на професійну цивільну (соціальна адаптація військовослужбовців, психологічної реабілітації учасників АТО); з протимінної діяльності та протидії саморобним вибуховим пристроям; з утилізації в Україні легких озброєнь, стрілецької зброї, звичайних боєприпасів і протипіхотних мін типу ПФМ-1.

«У листопаді 2017 р. відповідно до запиту України до завдань другого етапу трастового фонду з утилізації додатково включено напрям з управління фізичною безпекою та менеджменту запасами боєприпасів»
зауважив Левчик.

Також, за його словами, активно працює трастовий фонд з безпечного перезахоронення радіоактивних джерел, що утворилися внаслідок виконання військових програм колишнього СРСР в Україні.


Залишити коментар


Популярні новини
Календар новин
«    Червень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
^ Вгору ^