Популярні новини

У Новій Каховці вирішили створити нову газету

  • 08:45 11.06.2018
  • Переглядів: 735

“Це ніщо інше як спроба новокаховської влади обійти закон і мати для себе ручне медіа” — вважає голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Рішення про погодження заснування засобу масової інформації комунальним підприємством “Новокаховська міська радіоорганізація” 6 червня прийняла на своїй сесії Новокаховська міськрада. Саме в цій новій газеті вже в найближчому майбутньому планують офіційно висвітлювати діяльність міськради і її виконавчого комітету. Іншим рішенням цієї ж сесії були внесені доповнення до відповідної Програми.

— Відтепер втрачає юридичну силу наша програма висвітлення діяльності міськради в газеті “Нова Каховка”, що скоро має стати приватною. Натомість радіоорганізація виступила з ініціативою заснувати свій друкований ЗМІ. Як він буде виглядати — це їх внутрішня справа. Але ми як орган місцевого самоврядування повинні інформувати населення про свою діяльність. Тож у бюджеті міста ми будемо передбачати кошти на надання цієї інформації, платити за це саме через радіоорганізацію, — прокоментував на сесії секретар міськради Олександр Лук’яненко.

Він нагадав, що міськрада ще в квітні 2016 року відповідно до Закону “Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ” прийняла рішення про свій вихід зі складу засновника газети “Нова Каховка” з “перетворенням редакції членами її трудового колективу у суб’єкт господарювання зі збереженням назви і цільового призначення”. “Вони вирішили стати засновниками газети через організацію або іншу юридичну особу. Це вже не наші повноваження розглядати такі речі. Але офіційно редакція “Нової Каховки” нам ще нічого не повідомляла”, — додав секретар міськради.

У свою чергу міський голова Володимир Коваленко пояснив, що міськрада пропонувала газеті інший шлях. Місцеві чиновники не приховують, що хотіли залишити свій вплив на редакцію і її політику. “Ми чекали. Проте редакція газети остаточне рішення прийняла. Абсолютна більшість з її колективу була згодна відмовитись від заснування [незалежної газети], однак там є дві людини, які цього не хотять. Може, вони з кимось домовились. Як на мене, Закон “Про реформування ЗМІ” знищує засоби масової інформації і позбавляє нас права на донесення до людей інформації. Вихід був знайдений завдяки КП “Новокаховська міська радіоорганізація”, що може запроваджувати будь-який вид діяльності, в тому числі і інформаційний. Ми не маємо права, приймаючи рішення і роблячи добру справу на територїі нашої міськради не інформувати населення. Ось і все. З цією метою і приймається рішення, щоб дане комунальне підприємство могло інформувати людей, а не давати оцінки”, — зазначив Володимир Коваленко.

— Ми вирішили звернутися до нашого засновника з ініціативою створити друковане ЗМІ тому, що плануємо розвиватися далі, — пояснила “Новому дню” директорка КП “Новокаховськи міська радіоорганізація” Вікторія Раєвська. — Поки це буде 8-шпальтова газета. Мета її створення — інформувати населення. Там друкуватимуться рішення міськради, буде зворотній зв’язок з читачами у форматі “питання — відповіді” про те, що турбує людей.

Ми попросили прокоментувати рішення Новокаховської міськради і заяви чиновників голову НСЖУ Сергія Томіленка. Ось що він відповів:

— У Новій Каховці ми бачимо спробу місцевої влади обійти закон [про реформування ЗМІ] і й надалі мати ручне медіа. Вона розглядає бюджет своєї громади під власні потреби піаритися, замість того щоб звітувати про результати своєї роботи. Базовою позицією спілки журналістів є засудження будь-яких спроб влади обійти вказаний закон. Адже його ключовою ідеєю є повна редакційна незалежність і неможливість органів місцевого самоврядування та будь-яких інших посадовців впливати на редакційну політику. Так, закон є недосконалим і окремі посадовці шукають варіанти як його обійти. Саме це відбувається в Новій Каховці. Бо законодавством не забороняється комунальним підприємствам створювати свої ЗМІ, яким влада збирається виділяти додаткове бюджетне фінансування. Проте це — шлях в нікуди і свідчить про низький або недостатній рівень політичної культури новокаховських чиновників та, зокрема, міського голови. Адже зараз йдуть напрацювання щодо внесення змін до Закону “Про реформування ЗМІ”. Планується заборонити будь-яким комунальним структурам утворювати газети та інші медіа. Дії Новокаховської міськради свідчать про недолік закону, проте утримувати ручні медіа просто безперспективно.

За словами Сергія Томіленка, влада відтепер може видавати лише бюлетень — але винятково як збірник своїх рішень і постанов без жодних журналістських матеріалів і цитат чиновників чи депутатів місцевої ради:

— В принципі, вони можуть газету “Нова Каховка” перетворити на подібний бюлетень, але винятково за згодою трудового колективу. Бо за законом саме головний редактор має право приймати рішення щодо долі своєї газети. Разом із колективом він вправі обрати свободу і відповідальність за видання. Або працювати у форматі бюлетеню міськради і відмовитися від журналістської діяльності.

Нагадаємо, що в останні роки у газеті “Нова Каховка” можна зустріти чимало публікацій, написаних у дуже грубій формі, з використанням брудної лексики і з відвертою лайкою на адресу освітян, підприємців, людей з багатодітних сімей тощо. В грудні 2017 року статті комунального видання двічі засудила Комісія з журналістської етики. “Тон публікацій та використання образливих висловів є недопустимими у діяльності засобу масової інформації, у професії журналіста, не сумісний зі званням журналіста, а також суперечить Кодексу етики українського журналіста, що застерігає від вживання “образливих висловів, ненормативної лексики”, — було вказано в одному з рішень Комісії з приводу публікацій в газеті “Нова Каховка”.

Джерело
Залишити коментар


Популярні новини
Календар новин
«    Серпень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
^ Вгору ^