Популярні новини

У Херсонської області триває археологічна експедиція з дослідження Консуловського городища

  • 15:00 15.07.2018
  • Переглядів: 647


На території Херсонської області триває нижньодніпровська археологічна експедиція з дослідження старовинного Консуловського городища. Його відносять до періоду пізньої Скіфської імперії — це перше століття нашої ери. На розкопках працюють науковці Національного заповідника Хортиця та вчені інституту археології Варшавського університету.

Залишки давнього консуловського городища знаходяться на Херсонщині, недалеко від берега Каховського водосховища. Від табору археологічної експедиції до власне розкопок можна дійти пішки хвилин за десять. Ця місцевість привертає увагу не лише істориків, а й інших науковців. Там, де нині води Каховського водосховища колись був Великий луг. Для давніх народів, ця місцина стала плацдармом для розбудови тут цілого городища. На розкопках працюють науковці з Варшавського університету. Польські науковці приїжджають до старовинного городища вже четвертий рік поспіль.


На другії локації міжнародної археологічної експедиції працюють наші земляки — співробітники Національного заповідника Хортиця. Таких городищ у нижньому Подніпров’ї було 15. Однак саме Консуловське одне з небагатьох, яке добре збереглось до сьогодення. Якщо польські вчені займаються дослідженням фортеці, або ж “Цитаделі” як її прозвали учасники експедиції, Запорізькі науковці досліджують житловий комплекс. Під час проведення геомагнітної зйомки виявили лінійну аномалію ґрунту. Сподівались відкрити ще одну стіну, або ж іншу частину оборонного комплексу. З контурів видно, що житло прадавніх народів нагадувало Юрту. Серед знахідок археологічної експедиції: в основному — предмети побуту. Працювати науковцям доводиться під палючим сонцем вручну. В арсеналі: лопати, щітки та інші види “археологічної зброї”.


Експедиція триває. Оскільки територія, на якій знаходиться городище величезна, досліджувати пам’ятку продовжать і надалі. Щороку під час експедицій, науковцям допомагають місцеві жителі. По завершені експедиції пам’ятки законсервують. Повернуться і польські, і запорізькі науковці сюди вже наступного літа.

Залишити коментар


Популярні новини
Календар новин
«    Травень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
^ Вгору ^