Популярні новини

Коли буде зниження цін на квартири для херсонців

 • 13:00 03.04.2018
 • Переглядів: 2 118

За останній рік ціни на нерухомість в Україні впали на 10-15%. Ми дізналися, скільки зараз коштує житло у Києві, Харкові, Запоріжжі та інших великих містах країни і чи вигідно купувати новобудови та як будуть змінюватися ціни протягом року.


Що з ринком нерухомості?

Падіння цін в Україні почалося ще у 2008 році. У 2014 році ціни на квартири у доларовому еквіваленті падали на 2% щомісяця.
Тобто у цілому, за словами приватного ріелтора Олександра Гришка, за останні 10 років вартість квартир впала у 3 рази.
Причин для зниження цін кілька: знецінення гривні, падіння купівельної спроможності українців, нестабільна ситуація на сході країни.
При цьому експерти відзначають, що у 2018 році збережеться така ж тенденція, як і у минулому, і ціни впадуть приблизно на 10%, хоча критичного обвалу не буде.
Щоб більш конкретно розібратися у ситуації на ринку нерухомості України, звернулися до ріелторів великих міст України. На інфографіці Набережної показані ціни на квартири південного регіону.
Як будуть змінюватися ціни

Минулий рік у порівнянні з останніми, був найбільш стабільним – не було різких коливань цін. 2018 теж не дає підстав до зростання або зниження цін.
За словами ріелтора, основний попит залишається на квартири в економ-сегменті – їх досить добре розкуповують на ранніх етапах будівництва.

Київ Ціни від $18 тисяч до декількох мільйонів доларів.
 • Найбюджетніші райони: Деснянський і Святошинський.
 • Найдорожчі райони: Печерський і Шевченківський.
Найдорожче побудоване житло у столиці – тут за квадратний метр доведеться викласти близько $500-600 в економ-сегменті і $3 тисячі – за житло у центрі міста.

– Однокімнатну квартиру у столиці можна знайти і з бюджетом до півмільйона гривень ($18 тисяч). Є варіанти і вище $200 тисяч (центр Києва), – стверджує Олександр Гришко.

Що стосується двокімнатних квартир, то ціна стартує від $20 тисяч і доходить до мільйона доларів за об’єкт.
Один квадратний метр для 2-кімнатних не менше $500 доларів, максимум – $4000+.
Трикімнатну квартиру можна знайти за ціною трохи дешевше $30 тисяч. Є і житло, яке доходить до декількох мільйонів доларів.
Мінімальна вартість за квадратний метр майже така сама, як і на 2-кімнатні, а максимальна понад $6 тисяч.
При цьому найбільш бюджетними районами для купівлі житла вважаються Деснянський і Святошинський. Серед найдорожчих – Печерський і Шевченківський.

Запоріжжя


 Ціни від $8 тисяч до $30 тисяч;
 • Найбюджетніші райони: Заводський, Павло-Кічкас, Хортицький і Осипенківський;
 • Найдорожчі райони: Олександрівський район і Вознесенівський.
На даний момент на ринку міста спостерігається низьке надходження нових об’єктів. Хороших пропозицій дуже мало.

– Це пов’язано з небажанням основної маси власників продавати свої квартири за такими низькими цінним, які диктує ринок: десь у глибині душі люди чекають, що ціни на нерухомість зростуть, – стверджує ріелтор Кирило Гончаров.

Тому основна частина покупців займає позицію в очікуванні і вихоплює тільки ті варіанти, які виставляються нижче ринкової вартості.
Особливим попитом користуються одно- та двокімнатні квартири. Ціни на деякі з них, за словами ріелтора, залишилися на колишньому рівні, коли долар був ще за курсом 8 грн.

На вторинному ринку мінімальна ціна однокімнатної проданої квартири становить $8 тисяч, максимальна – $30 тисяч.

– Відповідно перша квартира була у занедбаному стані, друга у хорошому місці, а також з технікою і меблями – говорить ріелтор.

Мінімальна ціна двокімнатної проданої квартири становить $12 тисяч. Максимальна вартість тут вже залежить від квадратних метрів: у середньому $900 за кв.м.

– Трьох- чотирьохкімнаті квартири особливою популярністю не користуються, у зв’язку з великими комунальними послугами. Виняток становлять будинки з автономним опаленням, нові забудови із закритою територією і охороною, – підмічає Кирило.

Ціни на три- і чотирикімнатні квартири починаються з $17 тисяч і доходять до $900 за кв.м.

Харків

 • Ціни від $12 тисяч до $170 тисяч і вище;
 • Найбюджетніші райони: Основа, ХТЗ, Рогань, Аеропорт;
 • Найдорожчі райони: Нагорний, Центр, Соснова Гірка.
Квартири економ-сегменту характеризуються наступними параметрами: віддаленість від центру, 2-х, 3-х, 5-поверхові будівлі, перші і останні поверхи.

– Для дорогого житла Харкова характерна престижність району. Як правило будинки бізнес-, преміум-класу або клубні будинки, з відмінним ремонтом коштують у рази дорожче. Також на вартість впливає наявність меблів, високі поверхи з панорамним видом і великі планування, – розповідає ріелтор Ігор Балака.

Виходячи з перерахованих факторів, мінімальна вартість однокімнатної квартири у Харкові – $12 тисяч, максимальна – $80-120 тисяч.

Мінімальна ціна двокімнатної квартири становитиме $14 тисяч, максимальна – $170 тисяч.


Стартова ціна трикімнатної квартири – $20 тисяч. При цьому вартість може доходити до $2,5 тисяч за кв.м. 

Ціни на квартири у новобудовах стартують від $13 тисяч(однокімнатна) і доходять до $133 тисяч.


– Також популярний у Харкові сегмент смарт-квартир(компактні, без зайвих метрів квартири – Ред.) загальною площею від 9 до 30 кв.м. Вартість квадрата від $410 з ремонтом на околицях і до $1000 у центрі), – зазначає експерт.


Львів • Ціни від $15 тисяч до $200 тисяч і вище.
 • Найбюджетніші райони: Шевченківський (Рясне) та Сихівський;
 • Найдорожчі райони: центр і Личаківський (Парк Погулянка).
За словами ріелтора Павла Шумілова, однокімнатну квартиру(30 м²) без ремонту і без балкону можна придбати за $15 тисяч.

У новобудовах Львова квартира 45 м² з балконом, броньованими дверима, дизайнерським ремонтом, індивідуальним опаленням і панорамним видом з вікна буде коштувати $90 тисяч (приблизно $2 тисячі за квадратний метр).


Двокімнатну квартиру (44 м²) у хрущовці і без ремонту можна придбати за $24 тисячі. Квартира 80 м² в архітектурному стилі бароко, з дизайнерським ремонтом і індивідуальним опаленням обійдеться у $160 тисяч (приблизно $2 тисячі за квадратний метр).


У новобудовах мінімальна ціна двокімнатної квартири (63 м²) – $27 тисяч, максимальна – $145 тисяч.


Мінімальна ціна трикімнатної квартири без ремонту $28 тисяч, максимальна – $130 тисяч.


Стартова ціна у новобудовах (90 м²) – $38 тисяч і максимальна вартість житла – $200 тисяч.


Херсон


 • Ціни від $18 тисяч до $100 тисяч і вище;
 • Найбюджетніший район: Шуменський;
 • Найдорожчий район: центр.
За словами ріелтора Анни Підсадних, особливістю Херсона є щільна забудова житлових мікрорайонів у 50-60 роках і у районі 80-90-х років. Новобудов тут небагато і вони представляють певний ризик.

– Купівля таких об’єктів носить підвищені ризики – невідомо, що з землею, яка знаходиться під будівлею, що з підведенням комунікацій (деякі будівлі стояли порожніми від 5 до 10 років), чи зможе забудовник поміняти призначення будівлі з нежитлового фонду у житловий, – говорить ріелтор.

Вартість же новобудов коливається у районі $19-100 тисяч. І їх ціна трохи нижча.
Так, однокімнатна квартира у спальних районах – у середньому $18-20 тисяч, у центрі – $25-35 тисяч. У новобудові ж можна купити за $19 тисяч.


Двокімнатну квартиру на вторинному ринку у спальному районі можна придбати за $25-28 тисяч. У центрі ціна буде стартувати від $30 до $60 тисяч.
Початкова ціна квартири у новобудовах – $25 тисяч, максимальна – $50 тисяч.


Середня вартість 3-кімнатної квартири у спальних районах – $27-35 тис., у центрі від – $40- $100 тисяч.


Новобуди у хорошому будинку від $800-100 за кв.м.

– Дуже цінуються будинки зі своїми паркувальними місцями (центр Херсона порізаний катакомбами, тому паркінги будують рідко). При цьому у всіх випадках перші і останні поверхи коштують дешевше, – зауважує Анна.МиколаївЦіни від $8 тисяч до $37 тисяч і вище;
 • Найбюджетніші райони: Тернівка, Матвіївка, Варварівка, Заводський;
  Найдорожчий район: центр- вулиці Соборна та проспект Центральний.

Отже підсумуємо: найдорожче житло у Києві (мінімум $500-600 за кв.м). У Запоріжжі, Харкові та Львові можна знайти більш бюджетний варіант. У Миколаєві найдешевше житло з розглянутих міст.

На вартість впливають кілька факторів:поверховість (перші і останні поверхи коштують дешевше), віддаленість від центру, планування, наявність меблів і загальний стан будівлі.

Крім того, найвигіднішим періодом для купівлі житла є літо і новорічні свята. Восени навпаки часто йде різкий короткочасний стрибок.

– Перед Новим роком попит падає, за цим ціни теж просідають. Після новорічних свят, хтось із власників сподівається, що зараз буде багато покупців на його нерухомість і піднімають ціну, сподіваючись, що дорожче продадуть. І такі рідкісні підйоми у цілому можуть трохи підняти ринок по цінновим показникам, – розповідають ріелтори.

У забудовників є акції і під Великдень, Різдво. Знижки до $5 тисяч на квартиру. Але тут варто бути уважним – часто перед цим піднімаються ціни на ту ж саму суму.

Варто пам’ятати, акції і знижки не стосуються відомих і популярних забудовників – у них дефіцит квартир.

Крім того експерти радять перечекати різкі коливання цін:

– Бажано різкі коливання ціни вгору і подібні короткострокові періоди перечекати. І купувати житло, коли ринок знову прийде у норму, а різкі коливання цін вгору-вниз припиняться.

На вторинному ринку все просто: чим більше у районі забудовників – тим більше падають ціни на вторинне житло. Від сезону не сильно залежить.

– Тут швидше глобальні тенденції. Почали будувати новий будинок, де квартиру можна взяти за $17 тисяч, та ще й у розстрочку, то на вторринку ціни впали на 3-5%. Так що на первинному ринку краще купувати взимку, а на вторинному – коли треба або у сезон відпусток і свят, – кажуть експерти.


Джерело
Залишити коментар


Популярні новини
Календар новин
«    Червень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
^ Вгору ^