Популярні новини

У Херсоні з'являться мурали стріт-художника Гамлета

  • 14:45 12.02.2020
  • Переглядів: 319
Знаменитий мурал Гамлета в Харкові


Юрій Гусєв, надихнувшись проєктом Гамлета Зиньковського на який нещодавно пройшов у Херсоні Мистецькому айдиатоні, пообіцяв, що виділить з обласного бюджету 50 тисяч гривень на 10 муралів. І негайно ж громадські працівники затіяли активну суперечку чи потрібні ці мурали місту.

Ситуацію прокоментувала арт-критик Юлія Манукян.

«Губернатор вражений його серйозним зануренням в херсонський контекст, чітким зчитуванням нашої урбаністичної-інфраструктурної дупи (про яку ви не втомлюєтеся вирувати в фб роками) і бажанням за допомогою своїх робіт зробити Херсон ще одним центром тяжіння для фанів якісного стріт-арту. Яким він зробив Харків. Я пам'ятаю свій перший квест по слідах його діяльності і це було круто. Так, меседжі, які він залишить, будуть зачіпати, дратувати, а може, навпаки, збігатися один в один з тим, що кислотою виїдає ваш мозок. На те він і арт. Так що ніяких реверансів у бік влади не буде », - пише Юлія Манукян в фейсбуці.

Пропонуємо нашим читачам кілька фактів з життя Гамлета Зиньковського, що б вони розуміли, яка людина буде малювати на стінах наших будинків і парканів.

Гамлет - справжнє ім'я художника. Він народився у творчій родині, тому йому дали оригінальне для нашої смуги і нашого століття ім'я. Коли у Гамлета запитали, чим обумовлений вибір такого псевдоніма, то відповідь, що це його ім'я в паспорті, викликало здивування. На своїх картинах художник підписується «Гам років», з гри слів виходить шум років.

Гамлет малює на стінах тільки в чорно-білих і сірих тонах. Сірий, тому що відновлює репутацію сірого міста. А білий і чорний, коли лінь щось розмішувати.

Гамлет не малює жінок. Чоловіка можна намалювати чим завгодно і буде відмінно. Жінку, як не намалюй, буде погано, вона собі не сподобається.

Його відрахували з Харківської академії дизайну і мистецтв на третьому курсі. Щасливий, що відрахували. Просто ніколи було займатися цією дурницею.

Гамлет сам підмітає під'їзд будинку, в якому живе. «Я вважаю, що ми не маємо права ... на те, що відбувається в нашій державі, поки ми самі щось не робимо. Ти сам щось повинен робити, щоб щось очікувати. Прогрес рухається за рахунок тих, що нічого не очікує, а щось робить.

Гамлет хотів виїхати працювати до Франції - залишився в Україні через Майдан. «У 2013 році я збирав документи для переїзду до Франції. Думав, що ловити тут вже нічого. Але в 2014 році тут стало цікаво ».

Багато роботи Гамлета були зафарбовані комунальними службами. Зараз в це складно повірити, але досить тривалий час вважалося, що роботи художника псують вигляд міста. Тепер же його стріт-арт - харківська визначна пам'ятка. У мережі навіть є інтерактивна карта з роботами Гамлета. фішку і хотіли нам комерційного добра. А ось з нгошниками і активістами ми спільну мову знаходили насилу - лобове цілепокладання і цей профдеформований жаргон виводили з себе.

На питання відомого херсонського архітектора Михайла Вустянского «Роботи специфічні. А потрібні відразу 10 робіт одного автора в порожньому від муралів граді-Херсоні?», - чудово відповів відомий куратор сучасного мистецтва одесит Семен Кантор, - «А в Одесі Гамлет в два приїзди здійснив більше 10 муралів, страшно сказати, без дозволу губернатора і мера, але за підтримки Музею сучасного мистецтва Одеси ».

Мурали Гамлета Зиньковського, що б там не казали, стануть туристичною визначною пам'яткою міста, як це сталося в Харкові та Одесі.
Залишити коментар


Популярні новини
Календар новин
«    Квітень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
^ Вгору ^