Популярні новини

Що відбувається в лікарнях Херсонщини: чекаємо відповіді від медиків

  • 15:46 02.04.2020
  • Переглядів: 773

Ще 27 березня в розпорядженні редакції 0552.ua була зведена таблиця, підготовлена управлінням громадських комунікацій про стан забезпечення лікарнями Херсонської області необхідним обладнанням і засобами захисту персоналу.
У ній детально, по районам, розписано чого і скільки в кожній лікарні є. І яка потреба районних і обласних лікарень в тестах, засобах захисту та ШВЛ. І ще тоді, п'ять днів тому, було ясно, що ситуація, м'яко кажучи, дуже погана.
Як відомо рахунок на війні, а у нас з коронавірусом війна, йде не на години, а на хвилини. І дещо за цей час змінилося.
Прийшли тести (експрес та ПЛР). Але скільки їх ми так і не знаємо. Зараз херсонські журналісти пишуть запит, в якому просять дати точну відповідь про те, скільки в Херсонській області, в Херсоні, районах і ОТГ цих тестів.
Основний тест, який діагностує Коронавірусние інфекцію - це полімеразна ланцюгова реакція. Береться змив з носоглотки - необхідно мати фахівця, обладнання та навіть спеціальну кімнату, для того, щоб отримати чіткий, достовірний результат.(!)

Так звані експрес-тести - це виявлення антитіл. Вони мають лише 85% чутливості. Тобто залишається 15% ймовірності, що людина хвора. До того ж швидкі тести проводять тільки тим, хто хворіє більше 6 днів. Але і його результат повинні підтвердити лабораторно. Тому, все, що у нас зараз робиться - робиться, повільно неефективно і непрозоро.
Відповідь на питання, скільки у нас тестів, кому їх роблять, чи є у нас обладнання та фахівці актуальне, як ніколи. Якщо є інформація у медиків з будь-якого медичного закладу в Херсонській області, наскільки лікарні забезпечені такими тестами, пишіть - ми опублікуємо ці дані.(!)

Серйозне питання про захист медиків, які, зараз на передньому краї боротьби з пандемією, чомусь дуже довго сприймався чиновниками різних рівнів вкрай несерйозно.
З обласного бюджету на все про все було виділено 22 мільйони гривень. Місто дало ще 10 мільйонів. Потім підтягнулися меценати - Вадим Новінський профінансував закупівлю в Китаї на 10 мільйонів гривень захисту і тести. Ігор Колихаєв виділив для захисту медиків Херсонщини та закупівлі медобладнання 850 тисяч гривень.
Створено спецфонд «Стопвірус», який завдяки пожертвам херсонців, придбав 50 захисних костюмів для лікарів інфекційної лікарні.
Вчора ж, на сесії Херсонської міської ради, з боями, було прийнято рішення передати медикам Херсона з бюджету міста близько 44 мільйонів гривень.

Сьогодні, 2 квітня, на Херсонщину прибула нова партія високоточних ПЛР-тестів для виявлення коронавірусу, медичних окулярів багаторазового використання, медичних масок. Їх прийняли в лікарні відновного лікування в Херсоні, на вулиці Нестерова, 1.

Тобто гроші виділені, закупівля йде, щось в лікарні вже завезли, але дійшли до вас, херсонські медики, засоби захисту, устаткування, ліки? Чи забезпечені ви ними?

Як йдуть справи насправді, знають тільки ті, хто працює в лікарнях. Ми просимо всіх медиків Херсонської області проінформувати нас про стан справ у вашому лікувальному закладі. Адже переможні реляції чиновників дуже сильно відрізняються від реальності, а наші читачі повинні знати про те, що відбувається в ваших районних і обласних медичних установах.

Серйозною проблемою є також неоцінена робота медиків в Україні. Лікарі тут отримують трохи більше 7 тисяч гривень, медсестри і молодший медичний персонал - 4 тисячі гривень! Це соромно і ганебно!

Є розпорядження президента України про доплату медикам, які працюють з Коронавірусними хворими.
У проекті обласної програми протидії поширенню гострої респіраторної хвороби, викликаної коронавірусом, в Херсонській області на 2020 рік, затвердженої розпорядженням голови ХОДА Юрієм Гусєвим, передбачено введення доплати працівникам, задіяним у заходах з протидії COVID -19, в розмірі 200%. На ці цілі буде виділено 850 тисяч гривень з бюджету Херсонської області. Наше видання про це вже писало. І дуже важливо, щоб ці гроші були виплачені не чиновникам органів місцевого самоврядування, а тим, хто буде боротися за здоров'я і життя українців.

Ми звертаємося до всіх херсонським медикам з проханням, пишіть нам, що відбувається в ваших медичних установах: чи є у вас засоби захисту, забезпечені ви тестами і необхідним медичним обладнанням, як оплачують ваш, без перебільшення, героїчну працю. Обіцяємо, що будемо говорити правду. Тільки правда, підкріплена інформацією в ЗМІ та запитами до відповідальних чиновників, допоможе всім нам вистояти в цій всесвітній війні проти коронавирусной інфекції.

Лікарі херсонської «інфекціонки» будуть першими приймати пацієнтів з корнавірусною інфекцією. І такий пацієнт у них з'явився вчора, 1 квітня. Сил і мужності вам, лікарі, медсестри та санітарочки. Нехай у ваших лікарнях вистачить всього для лікування пацієнтів, вашого захисту і гідної винагороди за працю.

Журналісти сайту чекають від вас повідомлень на електронну адресу: info@0552.ua. Пишіть на нашій сторінці в фейсбуці. Обіцяємо дуже оперативно працювати з вашою інформацією і допомагати, чим можемо - передавати прохання до благодійних фондів, вимагати від тих, хто відповідає за охорону здоров'я, звернути увагу саме на вашу лікарню і допомогти всім необхідним.
Залишити коментар


Популярні новини
Календар новин
«    Квітень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
^ Вгору ^