Популярні новини

В області створено програму «Дітям Херсонщини – безпечне харчування»

  • 13:30 08.02.2021
  • Переглядів: 204


Одним із пріоритетних завдань є забезпечення повноцінного, якісного та збалансованого харчування дітей у закладах дошкільної та загальної середньої освіти Херсонської області. Саме з цією метою було створено обласну програму «Дітям Херсонщини – безпечне харчування», впровадження якої заплановане на період з 2020 по 2022 роки. Про т.в.о. голови Херсонської ОДА Сергій Козир повідомляє на своїй сторінці у соцмережі:

"Перший крок - організація харчування за рахунок бюджетних коштів для всіх учнів 1-4 класів й для дітей, батьки яких є учасниками антитерористичної операції на сході України та ООС. Наразі, згідно результатам аналізів статистичних даних, повною мірою це забезпечено лише у м. Гола Пристань, Херсоні, Херсонському й Генічеському районах, Мирненській, Музиківській, Тавричанській, Білозерській, Іванівській, Любимівській, Костянтинівській, Новорайській ОТГ. Там безкоштовні гарячі сніданки отримують 20 688 учнів початкових класів.
В інших населених пунктах області безкоштовне харчування отримують лише учні початкових класів окремих категорій. Зокрема, діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, діти з малозабезпечених сімей, діти учасників бойових дій. А тому головам ОТГ рекомендовано розробити та затвердити відповідні програми й забезпечити виконання завдань обласної програми в повному обсязі, спрямувавши фінансові ресурси на організацію харчування всіх учнів початкових класів.
Окрім цього, командою Херсонська обласна державна адміністрація разом з представниками Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області буде розроблено механізм й дорожню карту впровадження обласного моніторингу якості продуктів харчування, фактичного стану справ у харчоблоках та, так званого, «чергового блюда». Завдяки цьому зможемо скласти реальну картину, щодо якості харчування дітей.
Нагадаю, для вдосконалення системи шкільного харчування в Україні вже зроблено кілька важливих кроків:
- оновлено та погоджено санітарний регламент, який надає нові можливості для організації харчування у школах за новими, сучасними стандартами;
- розроблено й затверджено Методичні рекомендації щодо особливостей здійснення закупівель у сфері організації харчування в закладах освіти, які допоможуть запобігти постачанню до шкільних їдалень небезпечних або неякісних харчових продуктів;
- триває вирішення питань щодо оновлення харчоблоків у школах та розробки нового шкільного меню.
Тож, маємо над чим працювати далі.
Діти – наше майбутнє, вони повинні отримувати найкраще, а ми зобов'язані всіляко цьому сприяти!"
Залишити коментар


Популярні новини
Календар новин
«    Червень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
^ Вгору ^